15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vojaci v nedeľu tradične vypália na bratislavskom nábreží dvadsať delostreleckých sálv

Vojaci michalovského samohybného delostreleckého oddielu v nedeľu 1. januára 2023 o 14:00 hod. vypália na bratislavskom nábreží dvadsať delostreleckých sálv.

Udeje sa tak už tradične pri príležitosti štátneho sviatku Dňa vzniku Slovenskej republiky a na pripomenutie si 30. výročia jej vzniku. Ako ďalej v tlačovej správe informovali Ozbrojené sily (OS) SR, o vykonanie slávnostného aktu sa po dvoch rokoch opäť postarajú delostrelci 21. samohybného delostreleckého oddielu generálmajora Alexandra Kordu z Michaloviec. „Použijú ťahané húfnice kalibru 122 milimetrov HD – 30. Vzhľadom na potrebu dodržania bezpečnostných opatrení žiadame verejnosť o dodržiavanie pokynov vojenskej polície a organizátorov na petržalskom nábreží Dunaja za výstaviskom Incheba počas samotného aktu a jeho prípravy,“ upozorňuje OS SR.

OS SR zároveň informovali, že v polovici januára si slávnostným nástupom jednotiek v centre Bratislavy pripomenú príslušníci ozbrojených síl SR 30. výročie svojho vzniku. Oslavy vyvrcholia počas Dňa ozbrojených síl v septembri.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články