18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Voči záujmom ľudí sa stavia rovnako alibisticky, ako v prípade referenda, povedal o prezidentke Juraj Blanár

Juraj Blanár (SMER – SD) podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR): Postoj pani prezidentky je pre mňa nepochopiteľný

Napriek tomu, že pani prezidentka Čaputová na jednej strane citlivo vníma dodržiavanie princípov právneho štátu, odmietnutím stretnutia s podpredsedom NR SR si zakryla oči pred zverstvami, ktoré likvidujú právny štát a demokraciu na Slovensku.

„Prezidentka SR Z. Čaputová mala namiesto prázdnych rečí reálnu možnosť prejaviť záujem o princípy právneho štátu. Bohužiaľ, opäť ukázala, že rečnenie na liberálnych fórach je jej bližšie ako vecná demokratická diskusia so silnou opozíciou, ktorá navyše reprezentuje obrovské množstvo občanov. Diskusia je navyše podložená legitímnymi a vecnými argumentami, ktoré potvrdzuje jednak správa Slovenskej informačnej služby, ako aj Generálna prokuratúra SR vo svojom uznesení,“ uviedol Juraj Blanár.

Voči záujmom ľudí sa stavia rovnako alibisticky, ako v prípade referenda, povedal o prezidentke Juraj Blanár
Juraj Blanár

„V situácii, kedy Generálna prokuratúra SR poukazuje na účelovú manipuláciu v trestných konaniach a občania Slovenskej republiky vyjadrujú obavy o správne fungovanie právneho štátu a demokracie, si prezidentka už nevystačí s argumentami, že nerozumie vlastnému národu, alebo že názory občanov sú omyl. Voči záujmom ľudí sa stavia rovnako alibisticky, ako v prípade referenda,“ doplnil Juraj Blanár.

Práve dnes, 15. februára 2022, pritom prezidentka SR počas diskusie na hodnotiacej konferencii zahraničnej a európskej politiky SR za rok 2021 povedala, že Slovensko v debate Európskej únie pevne a jasne stojí na strane princípov právneho štátu, a že podmienenie čerpania zdrojov EÚ dodržiavaním princípov právneho štátu považuje za potrebný a legitímny krok. „Je to zarážajúce, že pani prezidentka ignoruje, že sa na Slovensku právny štát rozpadá,“ pokračuje J. Blanár.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články