14.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Vo veku 70 rokov zomrel profesor Žilinskej univerzity Karol Matiaško

Vo veku 70 rokov zomrel v stredu (10. 5.) profesor Karol Matiaško, dlhoročný dekan Fakulty riadenia a informatiky a prorektor pre informačné systémy Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA). UNIZA o tom informovala na svojej webovej stránke.

Vo veku 70 rokov zomrel profesor Žilinskej univerzity Karol Matiaško
Profesor Karol Matiaško, foto: Dobroslav Grygar, zdroj: Fakulta riadenia a informatiky Uniza

Karol Matiaško sa narodil 11. augusta 1952 v Handlovej. V Žiline pôsobil najprv ako študent na Vysokej škole dopravnej (1970) v študijnom odbore kybernetika v doprave a spojoch. Po ukončení štúdia (1975) nastúpil ako výskumno-vývojový pracovník vo Výskumnom ústave dopravnom (VÚD). Od roku 1990 začal pracovať na Vysokej škole dopravy a spojov (VŠDS). Jeho odborný a vedecký záujem zahŕňal najmä oblasť softvérových technológií s dôrazom na databázové technológie, distribuované spracovanie dát a dátové modelovanie.

Profesor Matiaško bol po celý život aktívnym športovcom a vášnivým chalupárom. V rámci pracovných povinností a tiež voľného času navštívil mnoho krajín sveta.

Posledná rozlúčka sa uskutoční v pondelok 15. mája o 11.00 h na Novom cintoríne v Žiline.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x