13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Vláda: Schválila NÁKUP lieku Paxlovid, liek Lagevrio sa nakupovať NEBUDE

Slovensko nakúpi 32.100 balení lieku Paxlovid na liečbu ochorenia COVID-19. Na stredajšom rokovaní o tom rozhodla vláda s tým, že zároveň sa ruší nákup 35.000 balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravír.

„Vzhľadom na aktuálny vývoj pandémie ochorenia COVID-19 je nevyhnutné zabezpečiť pre potreby občanov Slovenskej republiky dostupnosť všetkých najnovších možností liečby ochorenia COVID-19 v adekvátnych množstvách na základe dátových analýz v čo najkratšom čase,“ uviedol rezort zdravotníctva v predloženom materiáli. So zreteľom na uvedené je podľa ministerstva zdravotníctva nutné z hľadiska ochrany verejného zdravia občanov SR zaistiť akceleráciu dodávok liekov s obsahom liečiv zaradených do skupiny priamo pôsobiacich antivirotík pre perorálne podanie na liečbu ochorenia COVID-19.

Z tohto dôvodu navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR zrušiť nákup 35.000 balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravír na liečbu ochorenia COVID-19 na základe výsledkov spoločného obstarávania Európskej komisie. Ten bol schválený uznesením vlády SR 24. novembra. Súčasne rezort zdravotníctva navrhuje nakúpiť 32.100 balení lieku Paxlovid s účinnými látkami PF-07321332 a ritonavír prostredníctvom otvoreného verejného obstarávania priamym rokovacím konaním.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články