15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vinári z Predium Vráble neprestávajú nosiť domov zlaté medaile. Tentokrát zo Španielska aj zo Slovenska

Byť úspešný je cieľom a snom azda každého človeka. Ako sa zdá, vinári z Predium Vráble si plnia svoj sen dokonale. Opäť sa im na súťažiach podarilo získať niekoľko cenných úspechov a priniesť domov i zlaté medaily.   

Na úspechy si zrejme vo vinárstve Predium Vráble začínajú pomaly zvykať. Za krátke obdobie ich pôsobenia sa im podarilo priniesť zlaté medaily z Južnej Afriky, ale aj z Francúzska či Japonska. Tentokrát priniesli zlato nielen zo slnečného Španielska, ale aj z domácich súťaží.

Vinári z Predium Vráble neprestávajú nosiť domov zlaté medaile. Tentokrát zo Španielska aj zo Slovenska
Pálava, polosladká, ročník 2022 z vinárstva Predium Vráble získala v španielskom Madride zlato. Zdroj: FB / Vinárstvo Predium Vráble

Zlato z Madridu, Trnavy aj z Bojníc

Ďalší, a opäť zlatý úspech si vinári z Predium Vráble pripísali v španielskom Madride, kde sa zúčastnili na medzinárodnej súťaži BACCHUS. Porotcovia hodnotili 1728 vín zo 17 krajín, pričom Vrábľania získali zlatú medailu s vínom Pálava, polosladká, ročník 2022. Úspešní boli i na ďalšej medzinárodnej súťaži Víno Bojnice 2023, kde v jednej z nominačných súťaži na Národný salón vín získali tri ocenenia s dvomi vínami. Zlatú medailu a zároveň titul Šampión súťaže získala ich polosladká Pálava 2022, a zlato brali aj za Sauvignon 2022.

Vinári z Predium Vráble neprestávajú nosiť domov zlaté medaile. Tentokrát zo Španielska aj zo Slovenska
Trojica zlatých vín zo súťaže Víno Tirnavia. Zdroj: FB / Vinárstvo Predium Vráble

Úspechom však pre nich skončila aj nominačná súťaž do Národného salónu vín. Na 19. ročníku podujatia Víno Tirnavia v Trnave získal Sauvignon bobuľový výber titul Šampión a zároveň mu bola udelená aj veľká zlatá medaila so ziskom 92 bodov. Zlatými medailami ocenili porotcovia aj Sauvignon suchý a tiež Rizling Rýnsky polosladký.Súťaž v Madride patrí medzi najprestížnejšie v Európe, kam sme poslali dve vzorky vína, takže s jednou zlatou medailou sme veľmi spokojní. Ceníme si aj dve zlaté medaily a titul Šampióna na súťaži v Bojniciach, kde sme vlastne uspeli s polovicou zaslaných vzoriek. Veľmi sme spokojní aj s tromi zlatými medailami a jedným titulom Šampióna zo súťaže v Trnave, ktorá patri medzi tri najvýznamnejšie slovenské súťaže. Úprimne poviem, že až s takýmto úspechom sme nepočítali. Možno to znie divne, ale titul Šampión z Trnavy je u nás dosť cenený, takže s tým, čo sme dosiahli, môžeme byť len a len spokojní,“ skonštatoval spokojne obchodný riaditeľ vinárstva Predium Vráble Milan Solár.

Vinári z Predium Vráble neprestávajú nosiť domov zlaté medaile. Tentokrát zo Španielska aj zo Slovenska
Šampión súťaže v Bojniciach polosladká Pálava 2022. Zdroj: FB / Vinárstvo Predium Vráble

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x