5.9 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Vianočné orechové kolieska

Keďže Vianoce sú už čoskoro za dverami, prinášam opäť ďalší skvelý vianočný recept, na tieto úžasné voňavé kolieska.

Poznáte quiona múku? Táto múka je skvelým obsahom živín a pôsobí preventívne proti rakovine. Je lepším zdrojom vápnika a bielkovín ako ostatné obilniny. Veľmi rada túto obilninu zaraďujem v našej domácnosti do jedálnička. Či už v sladkom alebo v slanom prevedení. Taktiež pôsobí protizápalovo a má aj pozitívny vplyv na srdce a cievy.

Pre ľudí, ktorí trpia intoleranciou na lepok je skutočne vhodnou potravinou. Ak vás zaujal môj recept, budem veľmi rada ak vyskúšate piecť v podobe tejto kombinácií múk, chuť vás rozhodne nesklame.

Vianočné orechové kolieska
Orechové kolieska

Koláče sú bez lepku. Doba pečenia 180°C, 20 minút

Suroviny/Cesto

200g kvalitné maslo

2ks vajíčka

150g quinoa múka

100g ovsená múka bez lepku

250ml mleté vlašské orechy

4PL kokosový cukor

2čl korenie mix do múčnikov / klinček, zázvor, badián, škorica, pomarančová a citrónová sušená  kôra/

1čl jedlá sóda

 kôra z jedného citróna a pomaranča

150 – 200g 82% kvalitná horká čokoláda

Vianočné linecké hviezdičky

Postup

Zo všetkých surovín vypracujeme rukami cesto alebo použijeme kuchynský robot. Maslo musí byť izbovej teploty. Do cesta som použila korenie do múčnikov, podobá sa perníkovému koreniu. Ak nemáte k dispozícii toto korenie, môžete do cesta nastrúhať na jemno pomarančovú aj citrónovú kôru. 

Cesto dáme na chvíľu, približne na dve hodiny oddýchnuť do chladničky. Potom si vždy kúsok odoberieme, urobíme hrubší šúľanček a spojíme ho do kolieska. Dáme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme na 180°C, 20 minút.

Kolieska necháme vychladnúť a namáčame v rozpustenej kvalitnej horkej čokoláde, posypeme mletými vlašskými orechmi. Odporúčem urobiť dve dávky, sú fantastické chuťovo a krehulinké v ústach.     

S láskou k pečeniu Silvia

Sledujte ma aj na instagrame, dozviete sa viac.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články