12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Vianočné mestečko: Ešteže nám nezrušili infozákon!

Tak je už viac ako zjavné, že sa tento rok žiadne vianočné mestečko v Nitre konať nebude.

Vláda nám síce dala lockdown na dva týždne, ale zdá sa, že to budeme musieť potiahnuť doma ďalej, aspoň sa tak vyjadrili v médiách politici. Napokon, v TA3 to naplno a otvorene povedal aj náš minister financií.

Ten, kto sleduje politiku aspoň z obývačky, to minimálne tušil a kto má zdravý rozum, to logicky predvídal a nemusel mať pritom žiadnu vešteckú guľu.

Na poslednom zastupiteľstve presne na aktuálnu situáciu upozornil aj nitriansky poslanec Miloš Dovičovič. „Žolík je dobrý do kanasty, a kto má len trocha zdravého rozumu, videl, kam speje celá situácia,“ povedal a tým upozornil na to, aby mesto zbytočne mestečko nestavalo. Peňazí nie je skutočne nazvyš, korona zúri a zrejme sa pri organizovaní vianočných atrakcií mal použiť sellácky rozum. Ten je častokrát efektívnejší ako marketingové múdrosti.

Viete, koľko nás smutné vianočné mestečko bude stáť? Na to sa spýtal ďalší nitriansky poslanec Palo Obertáš. Tu sú čísla.

Vianočné mestečko: Ešteže nám nezrušili infozákon!

Áno, aj mne je ľúto, že sa na námestí tento rok nenajeme a nedáme si spoločne vianočný punč u Ptáčka. A ešte viac to, že sa tam znova len tak slobodne nestretneme a nevychutnáme si vianočnú atmosféru spolu. Citeľné to bolo už minulý rok.

Máme primátora, ktorý je poslancom NR SR (nezávislý, ZA ľudí, SaS), k nemu sa informácie o pripravovaných opatreniach nedostávajú?

Ak sa mestečko konať nebude, sú to znova vyhodené peniaze. Ak sa konať bude, tak len veľmi v oklieštenej forme, a otázne je, či nebude skôr pripomínať mesto duchov.

Napíšte mi, čo si o tom myslíte,

Hena Ďurovová, redakcia@nitranoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články