9.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Veľká noc prinesie na Bratislavský hrad stredoveké remeselné trhy

Veľkonočné stredoveké remeselné trhy čakajú návštevníkov Bratislavského hradu od dnes (7. 4.). Na hradnom nádvorí môžu stretnúť remeselníkov v kostýmoch, zoznámiť sa so stredovekou kuchyňou a výrobkami alebo len zažiť atmosféru stredoveku.

„Tešiť sa môžete na sviečkara, pisára, sokoliara, hrnčiara, brašnára, krajčíra, tokára či včelára, ale aj na remeselníka, ktorý bude pliesť korbáče,“ pozýva Slovenské národné múzeum (SNM) – Historické múzeum. Program pripravili jeho pracovníci aj pre deti. Tie sa zabavia na malom kolotoči, u alchymistu sa dozvedia o výrobe nápojov a ich pozornosť môžu zaujať aj drevené hračky.

„Pre dospelých je pripravené víno podľa starých receptúr. A všetci určite ochutnajú aj stredovekú kuchyňu s koláčmi, polievkami a ďalšími dobrotami,“ dodáva Samuel Gabura z oddelenia komunikácie a vzdelávania SNM – Historického múzea.

Podujatie potrvá do 10. apríla. Koná sa vždy od 10.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x