7.1 C
Nitra
sobota, 20 apríla, 2024

V utorok by sa mal postaviť pred súd Marián M., čelí obžalobe z extrémizmu

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku by mal v utorok 28. februára otvoriť proces v kauze Mariána M., ktorý čelí obžalobe pre rozsiahlu a dlhodobo páchanú závažnú extrémistickú trestnú činnosť. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní ŠTS.

Úrad špeciálnej prokuratúry vlani v decembri po podaní obžaloby priblížil, že extrémistická trestná činnosť súvisí aj s knižnou publikáciou obvineného, ktorá bola vydaná a publikovaná pod názvom Židokracia, ako aj s jej rozširovaním.

Obžaloba bola podaná pre pokračujúci zločin rozširovania a výroby extrémistického materiálu, pokračujúci prečin popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Tiež pre pokračujúci prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, zločin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a pre prečin prechovávania extrémistického materiálu.

Mariána M. zadržali v januári 2022 pre podozrenie zo spáchania 37 skutkov. Trestných činov sa mal dopustiť v rokoch 2017 až 2021.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x