24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

V Trnave otvorila Zdravá župa novú kardiologickú ambulanciu

Nové zdravotnícke stredisko, ktoré na Študentskej ulici v Trnave prevádzkuje krajská spoločnosť Zdravá župa, rozšírilo svoje služby o kardiologickú ambulanciu a plánuje otvoriť aj ďalšie.

V Trnave otvorila Zdravá župa novú kardiologickú ambulanciu
Nová ambulancia, foto TTSK

Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič. „V uplynulom období sa TTSK opäť stal poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a otvorili sme moderné zdravotnícke centrum v Trnave. K ambulancii všeobecného lekára pre dospelých sme pridali aj kardiologickú ambulanciu. Špecialistov v tomto odbore je v Trnavskom kraji nedostatok, preto sme sa rozhodli pomôcť pacientom s kardiovaskulárnymi chorobami,“ uviedol Viskupič.

V Trnave otvorila Zdravá župa novú kardiologickú ambulanciu
Pacienti sa už môžu na vyšetrenie objednávať (foto TTSK)

Podľa riaditeľky Odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucie Šmidovičovej TTSK plánuje rozširovať ponuku zdravotnej starostlivosti v dočasne nedostatkových odbornostiach ako diabetológia alebo neurológia. Počíta sa tiež s vytvorením podobných centier v ďalších častiach kraja v súlade s pripravovanou Stratégiou rozvoja zdravotníctva na území Trnavského kraja s výhľadom do roku 2030, ktorá navrhuje optimálnu sieť ambulantných zdravotníckych zariadení. Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať telefonicky počas ordinačných hodín, starostlivosť je hradená z verejného zdravotného poistenia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x