9.8 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

V školách je 96,2 percenta žiakov, ochorenie COVID-19 MÁ 0,2 percenta

V školách je 96,2 percenta žiakov, pričom zvyšných 3,8 percenta sa vzdeláva dištančne. Z toho je 2,9 percenta na online dištančnom vzdelávaní a necelé jedno percento na offline dištančnom vzdelávaní. Po stredajšom rokovaní vlády o tom informovala štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlana Síthová.
      V prípade zamestnancov škôl má ochorenie COVID-19 zhruba 0,5 percenta. Pozitívne testovaných žiakov je 0,2 percenta. Z týchto výsledkov podľa Síthovej vyplýva, že žiaci nie sú až takou rizikovou skupinou.
      Uplynulý týždeň bolo vykonaných 225.697 antigénových samotestov, pričom pozitivita dosiahla 0,26 percenta. V súčasnosti sa do škôl rozdistribuovalo 4,5 milióna samotestov, na okresných úradoch je ďalších milión nových samotestov, priblížila Síthová. Doplnila, že budú dávané rodičom dovtedy, kým o ne bude záujem.
      Školy sú podľa Síthovej otvorené naprieč všetkými okresmi, pretože nie všetci žiaci majú prístup k dištančnej forme vzdelávania.  

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články