19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

V skalickej nemocnici sa počas 1. polroka narodilo viac ako 300 detí

V pôrodnici Fakultnej nemocnice Agel Skalica sa počas prvých šiestich mesiacov tohto roka narodilo 327 detí. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

Ako doplnila, rodičky neboli iba zo Skalice, ale aj z Bratislavy a Českej republiky. „Keďže pôrodov bolo spolu 325 a počet narodených detí je 327, je jasné, že sa v našej nemocnici v prvom polroku 2023 narodili aj dvoje dvojičky. Celkovo sme tu privítali 165 dievčat a 162 chlapcov,“ uviedol primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Peter Budinský.

„V pôrodnici dbáme na to, aby pôrod prebiehal čo najprirodzenejšie, pretože prirodzený pôrod bez nutnosti zasahovania do jeho priebehu je najbezpečnejší pre matku aj dieťa. Personál venuje pozornosť psychologickej podpore rodičky nielen počas samotného pôrodu, ale aj prípravy naň,“ doplnil Budinský.

Čo sa týka mien, aj u dievčat, aj u chlapcov prevládali tradičné slovenské mená. „Najčastejšie z chlapčenských boli Tomáš, Matej a Jakub a z dievčenských Zuzka, Viktória či Agáta,“ informovala vedúca sestra neonatologického oddelenia Mária Srholcová.

Ako uviedla, mali aj niekoľko netradičných mien. „Z chlapčenských môžem spomenúť Frederika Liama, Rafaela či chlapčeka s menom Luca. Z dievčenských napríklad Samara Amália, Božidara, Letícia či Lada,“ povedal Srholcová. „Ako naznačuje doterajší trend, skalická nemocnica splní podmienky kategorizácie svojho zariadenia v zmysle optimalizácie siete nemocníc,“ doplnila Pavliková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x