25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

V septembri príde do kín životopisný film o športovej legende E. Zátopkovi

Režisér David Ondříček zhrnul život bežca Emila Zátopka do nového filmu Zátopek. Ten zachytáva dramatický osud slávneho športovca na pozadí komunistického režimu. V hlavných úlohách sa predstavia Václav Neužil a Martha Issová. Film bude v kinách 9. septembra. Informoval o tom Filip Púchovský, PR manažér.
      Film Zátopek nie je len o športe, ale najmä o odhodlaní, pevnej vôli, oddanosti, odvahe a láske. „Ten film nie je náučný, nemusíte sa báť zaťaženosti príbehu. Ja verím, že sa mladí ľudia nechajú očariť Zátopkovou osobnosťou a že ich jeho životný príbeh nadchne rovnako ako nás, ktorí sme film nakrúcali,“ uviedol režisér David Ondříček.
      Dodal, že Zátopek je príbehom o prerode neduživého chlapca z Baťovej továrne v Zlíne, ktorého na jeho prvé preteky prihlásili vlastne iba náhodou, na muža, ktorý na olympiáde v roku 1952 získal tri zlaté medaily.
      Na scenári k filmu Zátopek spolupracovali David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow, producentmi sú Kryštof Mucha, David Ondříček, Maroš Hečko a Peter Veverka. Slovenským distribútorom je spoločnosť BONTONFILM.

Zdroj: TASR

Foto: echo24.cz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články