10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

V. Remišová: Slovensku neprepadnú žiadne peniaze z najväčších OP ani tento rok

Takisto ako vlani, ani tento rok Slovensku neprepadne v najväčších eurofondových operačných programoch (OP) ani cent. Po rokoch nedostatočného čerpania eurofondov sa z toho stala premiérska téma a každý jeden minister je pod drobnohľadom, aby jeho rezort čerpal podľa plánu. Pre TASR to uviedla vicepremiérka a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).

„Robíme všetky kroky pre to, aby sme nielen plne využili eurofondy, ale aby ich investovanie bolo efektívne a transparentné,“ okomentovala ministerka.
      V čerpaní eurofondov pritom bolo Slovensko dlhodobo na chvoste EÚ. Ministerka pripomenula, že po siedmich rokoch od začiatku súčasného programového obdobia nemalo Slovensko vyčerpanú ani tretinu z viac než 15-miliardového balíka. Rezort informatizácie podľa jej slov robí všetko pre to, aby sa s týmto dedičstvom po bývalých vládach popasoval.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články