12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

V novootvorenom ubytovacom komplexe v Bešeňovej nájde prácu 50 ľudí

Novou dominantou vodného parku v Bešeňovej v okrese Ružomberok je apartmánový hotel s kapacitou 940 lôžok. Podľa Kataríny Šarafínovej z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov ide o jeden z najväčších ubytovacích komplexov na Slovensku vôbec. Prácu v ňom nájde 50 ľudí.
      Deväťpodlažný apartmánový komplex je priamo prepojený s areálom vodného parku. Investícia do hotela sa vyšplhala na 23 miliónov eur. „Ide o najväčšiu investíciu v Bešeňovej od roku 2017,“ priblížil riaditeľ hospitality vodného parku Róbert Šmitala. Ako doplnil, výstavba v čase pandémie síce nebola jednoduchá, no pozerajú sa dopredu.
      Starosta Bešeňovej Martin Baran zdôraznil, že spolu s novým komplexom má celá obec pre turistov k dispozícii spolu 2500 lôžok. „Z toho vodný park 1500 lôžok a v obci je ďalších 1000 lôžok. Len si prajem, aby doba ‚covidová‘ konečne pominula, aby cestovný ruch nabral nový dych a nezatvárala sa krajina. Nech k nám ľudia chodia ďalej za relaxom a cítia sa u nás príjemne,“ doplnil.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články