13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

V noci treba počítať s poľadovicou, od rána s vetrom i závejmi

V noci z utorka na stredu (23. 2.) sa môže na niektorých miestach tvoriť poľadovica. Od rána treba dať pozor na vietor i snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to upozorňuje na webe.
      

Poľadovica sa môže podľa meteorológov tvoriť v noci od 3.00 h v Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom kraji, kde platí výstraha prvého stupňa.
Od stredy rána treba až do večera na väčšine územia počítať s vetrom. Výstraha prvého stupňa platí v Bratislavskom, Trenčianskom, Nitrianskom, Trnavskom kraji, ako aj v okresoch Kežmarok a Poprad. Podľa meteorológov môže vietor nárazovo dosiahnuť rýchlosť 65 až 75 kilometrov za hodinu.
      V Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji bude veterno aj na horách. V polohách nad 1800 metrov nad morom SHMÚ upozorňuje na vietor s rýchlosťou 110 až 125 kilometrov za hodinu.
      

V noci treba počítať s poľadovicou, od rána s vetrom i závejmi

Meteorológovia zároveň počas stredy varujú pred tvorbou snehových jazykov a závejov, najmä na horských priechodoch. V tejto súvislosti vydali výstrahu pre Banskobystrický, Trenčiansky, Prešovský a Žilinský kraj.
      SHMÚ upozorňuje aj na riziko vzniku povodne z topiaceho sa snehu a dažďa v okrese Michalovce, kde pre tento jav platí 2. stupeň hydrologickej výstrahy. „Vzhľadom na spadnuté zrážky a vzostup vodných stavov na ukrajinskej časti bude na tokoch aj naďalej pretrvávať povodňové nebezpečenstvo. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ uviedli meteorológovia.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články