21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V Nitrianskom kraji vzniknú nové stanice záchrannej zdravotnej služby

Na území Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) majú vzniknúť tri nové stanice záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Ich výstavba bude hradená z Plánu obnovy a odolnosti. Ako informoval Úrad NSK, stanice majú vyrásť v Štúrove, Šali a Topoľčanoch.

Operačné stredisko ZZS SR už NSK požiadalo o prenájom pozemkov pod budúcimi stanicami za symbolické jedno euro na rok na obdobie desať rokov. Krajskí poslanci zámer na prenájom schválili na svojom májovom zasadnutí.

Podľa Operačného strediska ZZS má ísť vo všetkých troch prípadoch o dvojposádkové stanice. Ukončenie ich výstavby je naplánované na druhý kvartál roku 2025. „Som rád, že NSK tomuto zámeru vyšiel v ústrety. Nové stanice vzniknú v relatívne menších mestách. Vybudovanie takejto služby tu bude mať výrazný dopad na kvalitu zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval krajský poslanec Iván Farkas.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x