20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

V Nitre skoro ráno zásah NAKA u bývalého riaditeľa Daňového úradu v Nitre

Jozef Uhlárik

Ďalší daniar v problémoch. NAKA dnes skoro ráno zasahovala pod Zoborom v dome bývalého vysoko postaveného funkcionára Daňového úradu.

Podľa portálu noviny.sk elitní policajti z NAKA prišli na súkromnú ulicu, kde má bývalý vysoko postavený funkcionár Daňového úradu bývať, ráno okolo šiestej. Po niekoľkých minútach strávených v jeho dome však kolóna áut odišla. Keďže na súkromnú ulicu sa štáb TV JOJ nedostal nie je isté, či po príchode na adresu vyšetrovatelia NAKA uvedenú osobou zadržali.

Prípad by mal súvisieť s podvodmi na DPH. Podľa zistenia portálu noviny.sk mali vyšetrovatelia súbežne zasahovať aj na ďalšej adrese. Vyšetrovacie orgány sa majú zaujímať o dve konkrétne osoby. „Národná kriminálna agentúra v súčasnosti vykonáva policajnú akciu, ku ktorej priebehu sa z dôvodov, aby nebolo zmarené vyšetrovanie vyjadríme, až ak to procesná situácia dovolí,“ skonštatoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka na margo akcie NAKA pod Zoborom. 

Meno oboch funkcionárov zrejme súvisí s podvodmi s DPH, o ktorých vo svojich výpovediach hovoril bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa, a ktoré vyvolávajú ďalšie podozrenia o podvodoch s daňou z pridanej hodnoty, podľa denníka N. Niekdajší šéf daňovej kriminálky polícii hovoril o tom, ako mu obvinený podnikateľ Michal Suchoba opisoval sieť firiem, ktoré si údajne neoprávnene vyberali vratky DPH.

Z uznesenia Špecializovaného trestného súdu vo veci vyšetrovacej väzby pre bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a Suchobu vyplýva, že Makó za členov siete podvodníkov s DPH označil aj riaditeľa daňového úradu v Nitre Radoslava Uharku a jeho námestníčku Alžbetu Šmicovú.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články