16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V Nitre si pripomenú Deň nezávislosti Ukrajiny

Pred 32 rokmi, 24. augusta 1991, vyhlásila Najvyššia rada Ukrajinskej SSR nezávislosť Ukrajiny. Následne sa Ukrajine podarilo vytvoriť nezávislý ukrajinský štát.

V Nitre si pripomenú Deň nezávislosti Ukrajiny

Pri príležitosti tohto dňa nitrianska Mareena a kontaktné miesto Blue dot COMIN pozývajú dňa 24. augusta 2023 od 17:00 hod. do Synagógy (Pri synagóge 1387/3, 949 01 Nitra) na spoločné stretnutie, uctiť si nezlomnosť Ukrajincov a Ukrajiniek.

Zároveň je stretnutie aj symbolickým poďakovaním Slovensku, a špeciálne Nitre, za solidaritu – za neuveriteľnú pomoc a podporu, ktorú Ukrajincom v Nitre poskytujú jednotlivci, rodiny, miestna samospráva, ako aj neziskový sektor. Na podujatí budú účastníkov čakať nielen ukrajinské piesne a básne, prednáška “Ukrajina včera a dnes”, či spoločné stretnutia a vzájomné rozhovory, ale mnoho ďalšieho.

V Nitre si pripomenú Deň nezávislosti Ukrajiny

Aktivity Mareena, vrátane predmetného stretnutia, sa uskutočňujú aj vďaka podpore Nadácie Volkswagen Slovakia.

Mareena je organizácia, ktorá rozvíja otvorenú celospoločenskú diskusiu o témach migrácie, integrácie a ich výzvach, prostredníctvom dobrovoľníckeho programu a vzdelávacích aktivít asistuje cudzincom pri integračnom procese a zároveň prostredníctvom komunitných aktivít vytvára priateľské prostredie, ktoré spája Slovákov s cudzincami. Mareena verí, že osobný kontakt medzi ľuďmi so zahraničným pôvodom a miestnymi prispieva k vzájomnej dôvere a akceptácii rôznorodosti a rozmanitosti.

(sl,ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x