18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

V Nitre na Dieloch vznikne nové Integrované bezpečnostné centrum. Sídliť tam budú policajti aj všetky záchranné zložky

Bezpečnosť občanov by mala byť pre policajné zložky prioritou. Prirodzene, pomôcť im v tom dokážu i hasiči či záchranári, a tak je úplne skvelé, ak všetky tieto zložky dokážu účinne a rýchlo spolupracovať.

Nitra síce už jedno operačné stredisko pre záchranárov má, ba svoje majú aj polícia a hasiči. Teraz k nim ale pribudne úplná novinka. Mesto pod Zoborom sa stane jedným z troch slovenských miest, v ktorých vzniknú integrované bezpečnostné centrá (IBC). Informuje o tom v statuse na sociálnej sieti Mesto Nitra, podľa ktorého Ministerstvo vnútra SR plánuje takéto centrá vybudovať ešte v Košiciach a v Banskej Bystrici.

V Nitre na Dieloch vznikne nové Integrované bezpečnostné centrum. Sídliť tam budú policajti aj všetky záchranné zložky
V novom Integrovanom bezpečnostnom centre budú všetky bezpečnostné i záchranné zložky, čím sa zlepší ich koordinácia a reakčný čas počas mimoriadnych situácií. Zdroj: FB / Mesto Nitra

„Sídliť v nich budú všetky bezpečnostné i záchranné zložky, čím sa zlepší ich koordinácia a reakčný čas počas mimoriadnych situácií. Nitrianske IBC by malo vyrásť na Kmeťovej ulici,“ uvádza v statuse nitrianska radnica, podľa ktorej predaj vhodného pozemku odsúhlasilo Mestské zastupiteľstvo v Nitre. Centrum bude financované zo štátneho rozpočtu, výška nákladov by sa mala pohybovať okolo 10 miliónov eur. „Zámerom je, aby v priestoroch IBC sídlila aj mestská polícia tak, ako je to štandardom napríklad v mestách v Českej republike. Účelom takéhoto opatrenia je skvalitnenie služieb bezpečnostných zložiek,“ vysvetlilo na záver statusu Mesto Nitra.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x