12 C
Nitra
streda, 28 februára, 2024

V Komárne sa stretli milovníci POHĽADNÍC

Píše Eka Balašková, predsedníčka ZO Únie nevidiacich a slabozrakých v Komárne

Nedávno sme na našich stránkach predstavili čitateľom postcrossing. V sobotu 3. júla sa pohľadnicoví nadšenci stretli v Komárne.

V Komárne sa stretli milovníci POHĽADNÍC
Postcrossingové stretnutie v Komárne

Navštívili sme sútok dvoch našich najväčších riek a skonštatovali sme, že takýto turisticky atraktívny bod by mohol mať trošku, nazvime to, krajšiu tvár. Cieľom týchto stretnutí je, okrem „sociálneho kontaktu“ s ľuďmi s rovnakým koníčkom, aj poznávanie miestnych zaujímavostí. V Komárne sme pred pár rokmi takto navštívili našu pevnosť, pevnosť v susednom Komárome, múzeum, no a tohtoročné stretnutie sa nieslo pod heslom „Komárno – mesto troch riek“. Melioračné práce sa postarali o to, že koryto Nitry bolo pred rokmi preložené severnejšie. Pôvodne sa rieky Váh a Nitra zlievali „kúsok“ nad Komárnom a do Dunaja sa „ruka v ruke“ vliali do Dunaja.

Zo sútoku riek sa účastníci presunuli do neďalekej čárdy, kde sme takmer do večerných hodín podpisovali pohľadnice zo stretnutia, vymieňali si pohľadnice, no hlavne, po dlhom období, čo sme sa nemohli stretnúť, sme si užívali spoločnosti ľudí s rovnakým záujmom, ako je ten náš.

V Komárne sa stretli milovníci POHĽADNÍC
Partia nadšencov – vpravo Eka

Možno to poznáte, keď máte doma „blázna“ – človeka, venujúceho sa nejakému koníčku. Ja som ešte donedávna nechápala môjho ocka – rozložil sa na stole so svojimi rybárskymi „serepetičkami“ a šteloval, prekladal, prevíjal, upravoval… no skrátka – „hral sa“. Prešlo pár rokov a ja robím to isté, len s pohľadnicami. Nechcite vidieť môj písací stôl, keď dopíšem tento článoček.

Rozložím si na ňom krásne kúsky, ktoré som dostala od Zuzky; urobila som si menší nákup v hádam jedinom slovenskom postcrossingovom obchode od druhej Zuzky (a už sa teším, ako pohľadnice Martina, vtáčat, či stromov poputujú do sveta); úžasné košické električky od Ondríka no a keď to všetko trikrát uložím do špeci organizérov (lebo keď to uložím raz, o pár minút mi napadne, že tieto by mohli byť skôr tam …, no skrátka „blázon“). A prídu na rad „meetingovky“. Meetingovka je špeciálne vydaná pohľadnica z miesta konania stretnutia. Na jej líci je niektorá z dominánt mesta/regiónu s dátumom a logom postcrossingu a druhá strana slúži okrem adresy na podpisy účastníkov stretnutia.

Koncom augusta sa postcrosseri stretnú v Košiciach a o rok, ak to vyjde, v Hurbanove. Asi nikoho neprekvapí, že cieľom bude … buď pivo, alebo niečo iné? Nechajte sa prekvapiť.

e.balaskova@gmail.com

V Komárne sa stretli milovníci POHĽADNÍC

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články