17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V Kolumbii zadržali Slováka, jedného z najhľadanejších ľudí v Európe

Údajného priekupníka s drogami zo Slovenska Michala P. zadržala kolumbijská polícia uplynulú nedeľu (12. 3.) v meste Cartagena. Ako upozorňuje denník El Colombiano, v Európe po tomto 28-ročnom mužovi pátrali v štyroch krajinách. Má ísť o jedného z najhľadanejších ľudí na starom kontinente. Informuje o tom TASR.

Upozornila na to televízia Joj. Zadržanie Slováka podľa televízie môže súvisieť s rozsiahlym vyšetrovaním drogového prípadu označeného ako Parketár. To, že má ísť o Michala P., jej mali potvrdiť z prostredia slovenských vyšetrovacích orgánov.

Podľa kolumbijskej polície mali podozrivého zadržať v bytovom dome v štvrti Manga v meste Cartagena na základe zatykača vydaného Interpolom. Podľa denníka El Tiempo mal fungovať v rámci kartelu pôsobiaceho v oblasti Bratislavy, Žiliny a Českej republiky. Zodpovedať mal za dovoz a predaj zakázaných látok, ako napríklad metamfetamínu.

Kolumbijské orgány čakajú na žiadosť Slovenska o vydanie zadržaného. Medzitým zisťujú, či v Kolumbii nenadviazal kontakty s miestnymi drogovými skupinami.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x