11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

V Hlohovci sa stala ďalšia bitka medzi tínedžermi

Polícia v Hlohovci rieši ďalší prípad incidentu medzi mladými ľuďmi. Tentoraz si tínedžerskí bitkári vybrali za obeť 12-ročného chlapca. Polícia prijala trestné oznámenie, prípad podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Zlatice Antalovej preveruje v súvislosti s trestným činom výtržníctva.

Keďže nejde o prvý takýto skutok v meste, posilnila polícia v uliciach Hlohovca výkon služby a policajti vo zvýšenej miere monitorujú oblasti, kde sa koncentruje miestna mládež. „Pri riešení spolupracujeme aj s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a Mestskou políciou Hlohovec,“ uviedla Antalová. V súčasnosti policajti vykonávajú prvotné úkony a pracujú na stotožnení všetkých zúčastnených osôb. Zároveň preverujú všetky informácie o prípadnej spojitosti aktérov incidentu aj s predchádzajúcimi bitkami v Hlohovci.

„V súvislosti s konaním mladistvých osôb upozorňujeme, že za svoje konanie sú dovŕšením 14. roku života trestnoprávne zodpovední. To znamená, že aj mladistvé osoby je možné za protiprávne konanie odsúdiť a uložiť im primeraný trest. Podľa trestného zákona možno uložiť trest povinnej práce, peňažný trest, trest prepadnutia veci, zákazu činnosti, vyhostenia a tiež trest odňatia slobody,“ uviedla hovorkyňa. Okrem toho už vinníci nebudú mať čistý register trestov, čo v prípade úmyselných trestných činov násilnej povahy môže mať zásadný vplyv na ich budúci život či pri výbere povolania.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x