14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

V Chorvátsku budú aj tento rok pomáhať slovenskí policajti

V Chorvátsku budú aj tento rok pomáhať slovenskí policajti. Postupne bude vyslaných osem policajtov. V dovolenkovej destinácii budú pomáhať turistom od 1. júla do 31. augusta. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

„Slovenskí policajti budú mať svoje uniformy a aj pomaľované policajné vozidlá, takže ich turisti ľahko spoznajú. Sprevádzať ich bude súčasne vždy aj chorvátsky policajt,“ priblížila Bárdyová.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Crikvenici, Prímorsko – Goranské policajné riaditeľstvo, budú vykonávať hliadky v mestách Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska a Mošćenička Draga. V prípade núdze budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Trogire, Splitsko – Dalmatínske policajné riaditeľstvo, budú vykonávať hliadky v mestách Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela a Makarska. V prípade potreby budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

Policajtov oslovili vlani najmä slovenskí, českí, poľskí, domáci či iní zahraniční turisti. Slovenskí policajti poskytli asistenciu predovšetkým pri dopravných nehodách s účasťou slovenských turistov, nesprávnom parkovaní a následnom odtiahnutí vozidla či pri strate a krádeži cestovných dokladov, vodičských oprávnení a hotovosti. Pomáhali tiež pri narušení verejného poriadku. Asistovali pri riešení prípadov zadržania slovenských občanov pri spáchaní trestných činov alebo priestupkov a pri pátraní po stratených, respektíve nezvestných osobách.

Cieľom projektu Bezpečná turistická sezóna, ktorý chorvátska polícia začala v roku 2006, je pomoc zahraničným turistom, prevencia pred páchaním priestupkov a trestných činov, bezpečnosť cestnej premávky, dohľad nad štátnou hranicou a bezpečnosť na mori. V projekte participujú policajti z 19 krajín. Slovenskí policajti pôsobia v projekte od roku 2008 nepretržite vrátane obdobia pandémie ochorenia COVID-19.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x