17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V centre výcviku Lešť dokončujú kontajnerové mestečko s kapacitou 2000 ľudí

V centre výcviku Lešť dokončujú kontajnerové mestečko s kapacitou 2000 ľudí. Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje tiež rozšírenie ubytovacích kapacít na leteckej základni Sliač, kde má v stanovom kempe vzniknúť 600 lôžok. Pre TASR to uviedla Mária Precner z komunikačného odboru MO SR.

„V rámci projektu kontajnerového mestečka Lešť sa aktuálne realizujú finálne práce na poslednom deviatom multifunkčnom kontajnerovom dome v lokalite Slávia, pričom súbežne prebieha odstraňovanie nedostatkov zistených pri preberaní diela,“ priblížila Precner. Na Sliači majú vybudovať tzv. stanový kemp pozostávajúci zo stanov a kontajnerov. Okrem ubytovacích kapacít sa plánuje aj vybudovanie kancelárskych priestorov, jedálenských priestorov, priestorov na opravu techniky a zázemie, ktoré bude riešené formou kontajnerov. „Časový harmonogram vybudovania závisí od verejného obstarávania a následného zabezpečenia dodávok jednotlivých častí stanového kempu,“ dodal rezort.

Vláda na ubytovacie kapacity vlani vyčlenila 31,42 milióna eur. Za projekt na Lešti zaplatil rezort obrany vyše 20,3 milióna eur. Termín dokončenia projektu sa posúval. Na vybudovanie ubytovania na Sliači má smerovať 10,29 milióna eur.

Ubytovacie kapacity sú určené najmä pre príslušníkov zahraničných ozbrojených síl, ktorí na Slovensku posilnili vojenskú prítomnosť NATO v reakcii na vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine.

(tasr, foto Výcvikové stredisko Lešť, fb JN)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x