24.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

V bratislavskom múzeu dopravy vystavujú zbierku mini bicyklov

Slovenské technické múzeum (STM) – Múzeum dopravy v Bratislave sprístupnilo výstavu „Na dvoch kolesách“. Verejnosti približuje kolekciu modelov bicyklov od zberateľa Jána Trulíka. Žilinčan, pre ktorého je zberateľstvo modelov bicyklov vášňou od 90. rokov 20. storočia, je tiež autorom výstavy.

„Mini bicykle zhotovené z rôznych materiálov pochádzajú od výrobcov z mnohých krajín sveta, a to nielen od špecializovaných firiem či výrobcov suvenírov, ale i od domorodcov žijúcich v kubánskom pralese,“ približuje múzeum s tým, že zberateľ si modely, vyhotovené v rozličných mierkach, priniesol z mnohých miest po celom svete, keďže vďaka zahraničným zákazkám pri podnikaní v oblasti výroby invalidných vozíkov veľa cestoval.

Zbierka, zapísaná v slovenskej Guinessovej knihe rekordov, dnes zahŕňa viac ako 120 kusov mini bicyklov na rôznej úrovni spracovania – od presných a funkčných modelov reálnych bicyklov až po rozličné umelecké predmety.

Výstava potrvá do 31. marca 2024.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x