19.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Safety Gate/RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) kontrolné orgány v Českej republike, Nemecku, Španielsku, Taliansku, vo Francúzsku a Švédsku. Výrobky sa môžu vyskytovať aj na Slovensku. TASR o tom informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.

Prekročené množstvo olova bolo zaznamenané vo farbe na tetovanie Dynamic Viking Ink, Color Co. Vyšší celkový počet aeróbnych mezofilných baktérií zistili v korektore Camouflage + Matt concealer a v ústnej vode Colutorio Clorhexidina + xilitol Imark. Nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka zistili v súprave na bielenie zubov Gel de blanchiment des dents kit, blanchiment dentaire à domicile (10 pcs).

Zakázanú látku zaznamenali vo výrobkoch Assima Plus, Oudi, Natural Care, Figaro, Glicemille nutriente a Doccia crema aromatico. Tiež sa nachádza v Breeze men – Invisible Protection, Natural Care, Victory League stimulating a Toniico Delicato. Nahlásené boli aj Miele Elixir, Free Space Close 2, Vidal doccia schiuma, Eau Fraiche a Deolatte idratante. ÚVZ SR upozorňuje aj na Berry Week, Green Code, The Once a Salviettine struccanti biodegradabili.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x