14.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Úrad verejného ochrancu práv je podľa Polláka paralyzovaný, na stole sa kopia podnety od občanov

Podpredseda ľudskoprávneho výboru NR SR Peter Pollák ml. (OĽANO) žiada predsedu parlamentu Borisa Kollára o prehodnotenie termínu na voľbu verejného ochrancu práv.

Zároveň apeluje na predsedu strany SaS Richarda Sulíka, aby neblokoval výber kandidátov. „Žiadam Richarda Sulíka, aby prehodnotil svoju neúčasť na koaličných radách. Dohoda na kandidátovi sa rodí práve tam. Richard Sulík takto spôsobuje, že sa voľba opäť presúva,“ vyhlásil Pollák ml.

Úrad verejného ochrancu práv je podľa Polláka paralyzovaný. Funkčné obdobie Márie Patakyovej sa skončilo v marci a podnety od občanov sa odvtedy kopia na stole.

Úrad verejného ochrancu práv je podľa Polláka paralyzovaný, na stole sa kopia podnety od občanov
Peter Pollák ml. OĽaNO

Podľa Polláka sa už medzi poslancami diskutuje o niekoľkých schodných kandidátoch. „Poslanci SaS by niektorých kandidátov vedeli podporiť. Chápem ale, že potrebujú súhlas svojho predsedu. A ten im ho bez účasti na koaličných radách nevie poskytnúť,“ dodal Pollák ml.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články