16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Úrad komisára pre deti: Komisár pre deti odsudzuje trestanie detí v materskej škole

„So značným znepokojením som zaregistroval informáciu o zatváraní detí materskej školy v obci Čeľovce, okres Trebišov, do tmavého skladu.

Poukazujúc na článok 19 Dohovoru o právach dieťaťa, podľa ktorého každý štát, ktorý dohovor ratifikoval, je povinný prijať opatrenia na ochranu detí pred akýmkoľvek telesným alebo duševným násilím, urážaním alebo zneužívaním, vrátane sexuálneho zneužívania, zanedbávaním alebo nedbanlivým zaobchádzaním, trýznením alebo vykorisťovaním počas doby, keď sú v starostlivosti jedného alebo oboch rodičov, zákonných zástupcov alebo akýchkoľvek iných osôb starajúcich sa o dieťa, je takýto spôsob trestania detí absolútne neprípustný a odsúdenia hodný. O to viac, že v danom prípade ide o deti v útlom veku, na psychike ktorých takéto tresty môžu zanechať nenapraviteľné následky. Obraciam sa preto na Štátnu školskú inšpekciu, na zriaďovateľa materskej školy ako aj na orgány činné v trestnom konaní, aby vec dôsledne prešetrili a aby prijali potrebné opatrenia na nápravu,“ komisár pre deti Jozef Mikloško.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x