19.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

UNM využije u pacientov s náhlym zlyhaním srdca mimotelový obeh

Pacientom s náhlym zlyhaním srdca môžu po novom pomôcť zdravotníci v Univerzitnej nemocnici v Martine (UNM) aj prostredníctvom zabezpečenia mimotelového obehu (V-A ECMO). TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Zuzana Marčeková.

„V-A ECMO je mechanická podpora srdca, ktorá môže byť využitá pri akútnych stavoch, predovšetkým u pacientov s akútnym infarktom myokardu a na štandardnú liečbu nereagujúcim život ohrozujúcim kardiogénnym šokom (zlyhávanie srdca ako pumpy),“ uviedla prednostka Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM Denisa Osinová.

Posuny v technikách a technológiách intervenčným kardiológom pomáhajú podľa nej aj pri riešení veľmi zložitých nálezov na srdcových tepnách. „Ide o veľmi špecifickú a vysoko odbornú, život zachraňujúcu podporu činnosti srdca. Možnosť použitia mimotelového obehu u týchto pacientov je k dispozícii nonstop pre každého, kto takúto liečbu potrebuje,“ dodala Osinová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x