20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Univerzita Komenského pripravuje pre stredné školy dva prednáškové dni

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave pripravuje pre stredné školy dva prednáškové dni. V utorok (23. 5.) a v pondelok (29. 5.) počas maturitných týždňov môžu tí, ktorí práve nematurujú, zažiť vysokú školu na vlastnej koži. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

Podujatie sa začne od 8.30 h v Moyzesovej sieni na Filozofickej fakulte UK a v Amfiteátri Právnickej fakulty UK. V prvý deň podujatia sú pripravené témy z oblasti fyziky, medicíny, farmácie, chémie či etiky. Mladí študenti sa dozvedia napríklad, čo má spoločné mikrovlnka a röntgen, aký je význam pravidelnej pohybovej aktivity, ale bližšie spoznajú aj evolúciu konfliktu medzi pohlaviami.

O týždeň v pondelok budú pre záujemcov k dispozícii prednášky z pedagogiky, verejnej politiky, práva či umelej inteligencie. Vo vestibule univerzity v stánkoch fakúlt sa môžu nerozhodní študenti poradiť ohľadom štúdia. „Univerzita už ôsmy rok týmto spôsobom otvára priestory pre mladých ľudí so záujmom o vzdelávanie. Som rád, že najväčšia univerzita môže prispieť k vzbudeniu záujmu o určitý odbor vďaka našim prednášajúcim,“ dodal rektor UK Marek Števček.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x