21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) má nového predsedu, je ním Ján Podolinský

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) má nového predsedu, je ním Ján Podolinský. Vo funkcii nahradil Branislava Mamojku, ktorý tento post zastával 32 rokov. Podolinský získal hlasy 64 delegátov z celého Slovenska. Zvolený bol na 9. zjazde ÚNSS. V tlačovej správe o tom informovala PR manažérka ÚNSS Eliška Fričovská.

„Rád by som svojimi zručnosťami, schopnosťami i zápalom pre prácu v organizácii prispel k tomu, aby sa Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska i život ľudí so zrakovým postihnutím naďalej zlepšovali. Budem rád, ak budeme pokračovať v rozvíjaní a skvalitňovaní nami poskytovaných služieb,“ predstavil svoje plány nový predseda ÚNSS Podolinský. Doplnil, že by chcel väčšiu aktivizáciu členskej základne, aby spoločne vytvárali silnú a jednotnú organizáciu.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) má nového predsedu, je ním Ján Podolinský
Ján Podolinský, zdroj: fb UNSS

Odchádzajúci predseda Mamojka za najvýraznejšie úspechy svojho pôsobenia považuje najmä pokrok v oblasti prístupnosti informačných technológií, mnohé legislatívne zmeny zlepšujúce život ľudí so zrakovým postihnutím, ako aj pozíciu ÚNSS v medzinárodných vzťahoch. V organizácii ostáva pôsobiť ako podpredseda a plánuje sa venovať legislatívnej oblasti. Pod Mamojkovým vedením sa ÚNSS stala aktívnym členom viacerých zahraničných organizácií, napríklad Európskej či Svetovej únie nevidiacich.

„Kontinuálne treba pokračovať vo veciach, ktoré máme dobre rozbehnuté, ako sú sociálne služby či účasť na tvorbe legislatívy. Za úžasný úspech by som považoval omladenie organizácie, aby sme mali viac mladých ľudí majúcich záujem o prácu, ktorá prináša prospech nielen im, ale aj ostatným ľuďom,“ uviedol Mamojka na margo ďalšieho pôsobenia ÚNSS.

ÚNSS združuje temer tritisíc členov v päťdesiatich základných organizáciách. Občianske združenie spája nevidiacich a slabozrakých, ich príbuzných, ale aj priateľov a priaznivcov. Únia vznikla v roku 1990, je jedným z najväčších a najstarších občianskych združení na Slovensku. V každom kraji Slovenska bezplatne poskytuje služby a poradenstvo pre ľudí so zrakovým postihnutím.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články