28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

UKF v Nitre vás dnes pozýva na koncert venovaný ukrajinským študentom

Na UKF v Nitre v tomto akademickom roku momentálne študuje 213 študentov z Ukrajiny.

UKF v Nitre vás dnes pozýva na koncert venovaný ukrajinským študentom

V študentských domovoch UKF sa aktuálne (k 28. 2. 2022) nachádza 168 študentov z Ukrajiny. Okrem iných foriem pomoci univerzita svojim zahraničným študentom postihnutým vojnovým konfliktom od 1. 3. 2022 pomáha aj jednorazovou sociálnou podporou vo výške 150 eur pre jedného študenta, vypláca ju v hotovosti.

Študenti UKF si môžu podávať žiadosti na Oddelenie štipendií UKF denne, doposiaľ bolo schválených 84 žiadostí, pribúdajú ďalšie desiatky, schvaľovanie a vyplácanie sa realizuje priebežne na dennej báze.

Katedra hudby Pedagogickej fakulty UKF pozýva na záverečný koncert študentov magisterského štúdia venovaný pomoci ukrajinským študentom a ich rodinným príslušníkom. Koncert sa uskutoční 3. marca 2022 o 18.00 h v nitrianskej Synagóge.

Univerzita Konštantína Filozofa sa pripája k výzve prezídia Slovenskej rektorskej konferencie a odmieta vojenský útok na Ukrajinu. Spolu so slovenskými univerzitami vyjadruje podporu nezávislosti a územnej celistvosti Ukrajiny a solidaritu s jej obyvateľmi, vyzýva zastaviť krviprelievanie a varuje pred ďalším predlžovaním humanitárnej katastrofy.

Zdroj: tlačové, UKF

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články