19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

STORM je tu už 20 rokov: Pridajte sa ku komunite mysliacej pozitívne

Ide to. A Združenie STORM to dokazuje už 20 rokov. Pri tejto príležitosti pripravuje vydanie knihy príbehov ich klientov, divadelné predstavenie pre ľudí, ktorí si bežne nemôžu dovoliť ísť do divadla, ale aj KOMPOZIT – konferenciu a benefičný festival.

STORM je tu už 20 rokov: Pridajte sa ku komunite mysliacej pozitívne

Združenie STORM poskytuje ľuďom bezpečnejšie alternatívy k svojmu rizikovému správaniu. Od roku 2002 spája komunity a otvára tabuizované témy. Pôsobí v Nitre, Trnave, Seredi a vo Zvolene. Tento rok oslavuje svoje 20-te narodeniny. Oslavovať ich bude odborne, ale aj zábavne.

Združenie STORM začalo poskytovať mobilné poradenstvo k téme drog

„Už skoro 20 rokov pracujeme v oblasti drogovej problematiky a prevencie priamo na ulici s užívateľmi drog, s osobami v sex-biznise, s mládežou, ktorá trávi svoj čas v uliciach sídlisk, ale aj priamo v školách a v iných inštitúciách. Momentálne sme najväčšou organizáciou tohto druhu na Slovensku a jediným takto pracujúcim združením v Trnavskom a Nitrianskom samosprávnom kraji,“ hovorí štatutárny zástupca Združenia STORM Pavol Ščasný.

Ťažko kázať deťom o cigaretách, keď vás vidia fajčiť na balkóne

Ich cieľom je pomáhať efektívne, zmysluplne a znižovať škody, ktoré vznikajú pri ich rôznych životných rozhodnutiach. Myslia pozitívne a vedú k tomu aj svojich klientov.

STORM je tu už 20 rokov: Pridajte sa ku komunite mysliacej pozitívne

Pozvite do divadla vášho obľúbeného predajcu Nota Bene

Aj to je jedna z aktivít, ktorú Združenie STORM pripravuje v rámci série narodeninových aktivít.

„V apríli chceme zobrať do divadla ľudí z rizikových skupín. Čiže tých, ktorí si bežne nemôžu dovoliť ísť divadla. Kúpou jednej vstupenky tak človek zabezpečí druhú voľnú vstupenku pre niekoho z tejto skupiny,“ hovorí Ščasný.

Kúpu vstupenky môžete urobiť prostredníctvom crowdfundingovej kampane na https://www.startlab.sk/projekty/2668-pod-s-nami-mysliet-pozitivne-/.  

Narodeninové aktivity až do mája 

„Ďalej chceme vydať publikáciu príbehov našich klientov. Čitateľov prevedú ich rôznymi skúsenosťami a zážitkami z väzenia, ulice či liečenia,“ dodáva Ščasný.

Knihu pokrstia 20. mája na benefičnom festivale KOMPOZIT – komunita mysliaca pozitívne. Predchádzať mu bude medzinárodná odborná konferencia KOMPOZIT – konferencia mysliaca pozitívne.

Aj tieto aktivity môžete podporiť v kampani do konca marca – https://www.startlab.sk/projekty/2668-pod-s-nami-mysliet-pozitivne-/.     

Ďalšie informácie:

Web: https://zdruzeniestorm.sk/

Facebook: https://www.facebook.com/zdruzenie.storm

Konferencia: https://www.facebook.com/events/534734157894893/

Benefičný festival: https://www.facebook.com/events/317002060406346

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články