14.8 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Údajná hlava bratislavskej pozemkovej mafie Tibor H. trvá na svojej nevinne

Údajná hlava bratislavskej pozemkovej mafie Tibor H. počas záverečných rečí pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku odmietol v piatok všetky obvinenia a je presvedčený o tom, že jeho meno bolo len „vsunuté do špinavých hier“. Hlavné pojednávanie bude pokračovať v decembri.
      Tibor H. na úvod záverečnej reči zdôraznil, že nevie, o akej zločineckej skupine prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Alexander Bíró hovorí. „Väčšinu spoluobžalovaných som v roku 2005, keď mala vraj zločinecká skupina vzniknúť, ani nepoznal,“ poukázal pred súdom Tibor H.

Údajná hlava bratislavskej pozemkovej mafie Tibor H. čelí obžalobe z trestného činu založenia zločineckej skupiny, obzvlášť závažného podvodu a z trestného činu legalizácie výnosu z trestnej činnosti. „Moje meno bolo len vsunuté do špinavých hier, preto tvrdím, že som nevinný. Zo špinavých peňazí som nikdy nevidel ani cent alebo halier,“ dodal obžalovaný.

Obhajoba Tibora H. počas záverečných rečí uviedla, že tvrdenia obžaloby neboli pred súdom dokázané a navrhla súdu, aby v plnom rozsahu Tibora H. spod obžaloby oslobodil. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Bíró je, naopak, presvedčený o tom, že dokazovanie počas hlavného pojednávania bolo dostatočné a preukázateľne dokazuje spáchanie skutkov, ktoré sú uvedené v obžalobe. ŠTS po vypočutí záverečných rečí väčšiny obžalovaných odročil pojednávanie na 3. decembra a 10. decembra.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články