17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Túžite obdivovať Liptov aj z hladiny Liptovskej Mary? Výletná loď Mária vám to dopraje

Slováci obľubujú navštevovať miesta, kde môžu zažiť veľa príjemného. Predstavovať priehradu Liptovská Mara zrejme takmer vôbec netreba, čo ale mnohí možno nevedia, že sa na nej môžu povoziť výletnou loďou Mária.

Liptovská Mara je vodné dielo na strednom Liptove na Slovensku, pri Liptovskom Mikuláši. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Dielo bolo vybudované v rokoch 1969-1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí, z toho 12 úplne. Celkovým objemom 361,9 mil. m3 je po Oravskej priehrade druhá najväčšia vodná nádrž na Slovensku. Priehrada Liptovská Mara zaplavuje územie s plochou takmer 27 km2

Túžite obdivovať Liptov aj z hladiny Liptovskej Mary? Výletná loď Mária vám to dopraje
Loď Mária dopraje cestujúcim neopakovateľný pohľad na Západné či Nízke Tatry alebo Chočské vrchy, a zároveň si vychutná zážitok z plavby po liptovskom mori. Zdroj funcenter.sk

Loď je vhodná aj pre mamičky s kočíkmi

Po Liptovskej Mare sa jej návštevníci môžu nechať zviesť a objavovať úchvatnú krásu priehrady a jej okolia s loďou Mária, ktorá je vyplavovaná z prístaviska ATC Liptovský Trnovec. V mesiacoch júl a august loď vypláva denne každú celú hodinu od 10:00 do 16:00 hod. Počas plavby si jej osádka užije neopakovateľný pohľad na Západné či Nízke Tatry alebo Chočské vrchy, a zároveň si vychutná zážitok z plavby po liptovskom mori a dozvie sa veľa zaujímavostí z histórie výstavby vodnej nádrže Liptovská Mara.

Plavba trvá približne hodinu a výletná loď Mária je ako jediná loď na Liptovskej Mare vybavená toaletami, je veľmi stabilná, a preto je vhodná aj na plavbu pre mamičky s kočíkmi. Cena za plavbu na lodi je 12,00 eur na osobu. Mária na Liptovskú Maru „priplávala“ z ďalekého Ruska. Pôvodne mala kapacitu až 90 miest na státie, ale po istých úpravách sa síce znížila jej kapacita, zato výletníkom je dopriaty komfortnejší zážitok a jej návštevníci už môžu aj sedieť. Pre viac informácií okolo plavby sa dozviete na profile funcenter.sk alebo môžete volať na tel. čísle 0915 855 444.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x