9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Tunel hrôzy klietkového chovu zavíta do Nitry, rozbieha sa kampaň Zákaz klietok

Organizácia Humánny pokrok vyrazila s tunelom hrôzy na infostánkové turné ku kampani Zákaz klietok.

Tunel hrôzy klietkového chovu zavíta do Nitry, rozbieha sa kampaň Zákaz klietok

Organizácia na ochranu zvierat, Humánny pokrok, vyrazila na infostánkové turné ku kampani Zákaz klietok. Jeho najbližšou zastávkou je práve Nitriansky kraj. Konkrétne sa infoturné ocitne v Nitre. V rámci turné ochranári a ochranárky predstavia v centre mesta tunel hrôzy, ktorý zobrazí krutosť klietkového chovu sliepok. Úzkym tunelom si budú môcť návštevníci a návštevníčky osobne prejsť, aby zažili aký barbarský a stiesnený chov v klietke je. Takisto sa budú môcť odfotiť pred fotostenou zobrazujúcou nešťastný život sliepok alebo s plyšovou sliepočkou, ktorá je symbolom kampane. V Nitre môžu ľudia infostánkové turné navštíviť 27. a 28.8. v čase od 12:00 do 19:00.

Infostánkové turné vizuálne a zhmotnene priblíži ľuďom v Nitre, ako klietkový chov sliepok vyzerá. Na Slovensku v ňom žije viac ako 76 % sliepok, čo tvorí počet zhruba 2,4 milióna sliepok ročne. Sliepka v klietkovom chove prežije celý svoj život v malej špinavej klietke, z ktorej sa dostane až cestou na bitúnok. Životný priestor jednej sliepky nestačí ani len na to, aby si tam roztiahla krídla. Taktiež tam nemôže robiť nič, čo je pre ňu prirodzené a dôležité. “Život sliepok v klietkovom chove je peklom. Je obmedzený mrežami klietok a takisto je plný zranení a bolesti. Preto sme sa rozhodli ľuďom ukázať to, čo hydinári nechcú, aby videli,” hovorí Martina Kamenská, kampanierka Humánneho pokroku.

Tunel hrôzy klietkového chovu zavíta do Nitry, rozbieha sa kampaň Zákaz klietok

Konkrétne v Nitrianskom kraji sa dokopy nachádza 17 fariem s nosnicami. Sú to klietkové, podstielkové a voľnovýbehové farmy. V Nitrianskom kraji sú z toho 4 klietkové farmy. Na jednej bežnej klietkovej farme sa chovajú desiatky tisíc až stotisíc sliepok. Je to práve preto, že životný priestor jednej sliepky je veľký iba ako hárok papiera formátu A4. Takýmto spôsobom je v intenzívnych chovoch možné chovať až státisíce sliepok. V Nitrianskom kraji žije viac ako 1 000 000 sliepok chovaných na vajcia. Ako taká klietková farma vyzerá, si ľudia môžu prísť pozrieť počas infostánkového turné.

Bližšie informácie o infostánkovom turné ku kampani Zákaz klietok sa ľudia môžu dozvedieť na webovej stránke organizácie Humánny pokrok. Na stránke takisto nájdu informácie o kampani a petíciu za zákaz klietkového chovu, ktorú môžu podpísať.

Tunel hrôzy klietkového chovu zavíta do Nitry, rozbieha sa kampaň Zákaz klietok

HUMÁNNY POKROK

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat, bránime ich slobodu a budujeme udržateľný svet bez krutosti. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok, medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu a najväčšej zvieracoprávnej koalície v EÚ – Eurogroup for Animals. V roku 2019 presadilo združenie zákaz kožušinového chovu na Slovensku.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články