18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Trnava: V meste spustili vzdelávací program pre matky Učiaca sa Trnava

V Trnave spustili projekt vzdelávania pre matky na materskej a rodičovskej dovolenke pod názvom Učiaca sa Trnava. TASR o tom informoval Norbert Chomistek z občianskeho združenia Lifestarter, ktoré projekt zastrešilo.

Projekt predstavuje sériu workshopov určených pre mamy s deťmi. „Jednotlivé workshopy budú prebiehať pod vedením odborníkov, ktorí sa pohybujú v praxi. Budú slúžiť ako miesto na rozvoj zručností, ale zároveň aj na vytvorenie komunity mám,“ uviedol Chomistek.

Program ponúkne každý mesiac dve stretnutia, pričom jeden workshop bude trvať maximálne hodinu. Počas trvania vzdelávacieho podujatia bude k dispozícii detská miestnosť aj s animátorkami. „Prvé stretnutie sa venovalo téme koučingu. Záujemkyne sa môžu na ďalšie stretnutia prihlásiť prostredníctvom registračného formulára na www.uciacasatrnava.sk/uciace-sa-mamy,“ doplnil Chomistek.

Učiaca sa Trnava je projekt celoživotného učenia v meste, ktorý je podporovaný mestom Trnava. V rámci tejto iniciatívy sa Trnava v roku 2022 ako prvé slovenské mesto stala členom Globálnej siete učiacich sa miest UNESCO.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x