23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Trnava: V meste sa začala šiesta sezóna zdieľaných bicyklov

Trnavský bikesharing – zdieľané elektrické bicykle začali svoju šiestu sezónu. Vlani zaznamenal tento úspešný projekt mesta priemerne 900 výpožičiek denne, cyklisti mali k dispozícii 129 elektrobicyklov. Noví záujemcovia sa už zase môžu registrovať, uviedla hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

„Obľuba bikesharingu nás veľmi teší. Počet používateľov rastie a pri počte výpožičiek sa najmä v letnej sezóne dostávame do extrémne vysokých čísel, rekordom bolo 1665 výpožičiek za deň v auguste minulého roka,“ uviedol primátor Trnavy Peter Bročka.

Z dôvodu vysokej vyťaženosti elektrobicyklov a v snahe vyvážiť náklady spojené s bikesharingom došlo k úprave cenníka výpožičiek, ceny však stále ostávajú podľa radnice pre širokú verejnosť priaznivé. Poplatky sa automaticky odrátavajú z uhradeného sezónneho poplatku a po jeho vyčerpaní je potrebné si kredit dobiť.

Novou alternatívou zdieľaných elektrobicyklov sú Žlté bajky – klasické bicykle, ktoré je možné prenajať si na celý rok na mestskom úrade za 30 eur ročne, podmienkou je trvalý pobyt v Trnave. Študenti trnavských stredných škôl tak môžu urobiť za 20 eur na rok, trvalý pobyt nie je vyžadovaný. „Žltý bajk je praktický, štýlový a vždy po ruke. Nájomca k nemu dostane aj kvalitný bezpečnostný zámok,“ doplnila Majtánová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x