19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Trnava: Moderné verejné osvetlenie má dostať 11 ulíc

Od augusta do októbra tohto roku chce trnavská radnica zrekonštruovať a zmodernizovať verejné osvetlenie na 11 uliciach mesta. Na tento účel je vyčlenených 1,764 milióna eur bez DPH, v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejného obstarávania (VO) dodávateľa prác.

Ako sa uvádza vo vestníku VO, pri modernizácii prichádza k zmene filozofie napájania a ovládania verejného osvetlenia. Nové svietidlá majú byť vybavené systémom na spínanie, stmievanie a monitoring. Systém bude komunikovať s riadiacimi jednotkami, výmena svietidiel bude na niektorých uliciach spojená aj s výmenou stožiarov, prípadne i zemnými rozvodmi.

Na projekt boli vybrané nosné a najdlhšie ulice Trnavy, napríklad na Bučianskej bude 33 nových svetelných bodov, na Hlbokej 60 a Rybníkovej 49. Na Trstínskej sa vymení 84 svietidiel na jestvujúcich stožiaroch, na Ulici Terézie Vansovej bude 42 nových svetelných bodov, na Tamaškovičovej 36 a na Kollárovej 100. Na Ulici Vladimíra Clementisa 134 nových stožiarov nahradí súčasný stav, nových svetelných bodov bude 205. Záujemcovia sa môžu hlásiť do 2. júna.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x