10.1 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

Trnava: Milovníci pletenia a háčkovania oslávia svoj svetový deň

Do Svetového dňa pletenia a háčkovania na verejnosti sa v Trnave zapoja v tomto roku druhýkrát. V sobotu (10. 6.) sa milovníci ručných prác stretnú na nádvorí Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, pripojiť k neformálnemu stretnutiu sa môže každý. Informovala o tom Milada Kotlebová z Trnavského osvetového strediska (TOS).

„Ručné pletenie v súčasnosti zažíva renesanciu – ručná práca je v kurze a pletené výrobky sú žiadaným módnym artiklom. Chceme i touto formou zvýšiť záujem o ne, dať možnosť na vymieňanie skúseností, navzájom sa motivovať, inšpirovať, potešiť a podporiť. Sprievodným podujatím bude kolektívna výstava pletenej a háčkovanej tvorby Iba očká a stĺpiky, ktorá je nainštalovaná v našej výstavnej sieni,“ uviedla.

Myšlienka zorganizovať kolektívnu výstavu skrsla v minulom roku, keď sa TOS prvýkrát zapojilo do svetového dňa pletenia. Na tvorivom stretnutí sa vtedy zišlo viac ako 30 kreatívnych žien. Výstavnú kolekciu 17 autoriek tvorí viac ako 200 pletených a háčkovaných diel. „Návštevníci môžu obdivovať okrem pletenej a háčkovanej módy, kam patria peleríny, šatky, sukne, šaty, svetre, čiapky a veľa ďalších doplnkov, aj kabelky, tašky, klobúky či kolekcie šperkov a ozdôb. Na svoje si prídu i najmenší návštevníci a môžu obdivovať viac ako 60 ručne vyrobených háčkovaných a pletených hračiek a rozprávkových postavičiek,“ doplnila Kotlebová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x