16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Trhová kapitalizácia kryptomien sa opäť dostala nad 2 bilióny USD

Trhová kapitalizácia kryptomien sa v sobotu (14. 8.) opäť dostala nad 2 bilióny USD (1,7 bilióna eur). Podporil ju nárast ceny bitcoinu rovnako ako ďalších digitálnych mien, ako sú cardano, XRP a dogecoin.
      Celková hodnota trhu s kryptomenami sa podľa portálu CoinGecko, ktorý sleduje viac než 8800 rôznych digitálnych mien, v sobotu dostala na 2,06 bilióna USD.

      Cena bitcoinu v sobotu stúpla až na 48.152 USD, čo je najviac od 16. mája. Najväčšia a najznámejšia kryptomena neskôr prišla o časť ziskov a v nedeľu okolo poludnia SELČ sa obchodovala so stratou 1,8 % (v priebehu 24 hodín) približne po 46.000 USD.
      K zvýšeniu celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien však neprispel len bitcoin. Napríklad cardano, čo je aktuálne tretia najväčšia kryptomena po bitcoine a ethereu, sa počas uplynulých 7 dní podľa CoinGecko posilnila o 47 %, binance coin si pripísal 14 %, XRP 61 % a dogecoin 18 %.

Trhová kapitalizácia kryptomien sa opäť dostala nad 2 bilióny USD
Foto: Ilustračné


      Ceny digitálnych mien sa výrazne zvýšili aj napriek tomu, že odvetvie nedokázalo presvedčiť amerických zákonodarcov, aby zmenili pravidlá zdaňovania kryptomien a dohľadu nad nimi, ktoré sú súčasťou infraštruktúrneho zákona schváleného Senátom v utorok (10. 8.).
      „Cena bitcoinu bola po týchto správach prekvapivo odolná,“ uviedol Greg Cipolaro z firmy NYDIG. Dodal, že jeho firma to interpretovala ako extrémne býčí signál, keďže uznanie odvetvia kryptomien zákonodarcami je v konečnom dôsledku jeho legitimizáciou, ktorá by mala upokojiť investorov.
      (1 EUR = 1,1765 USD)

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články