19.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Trenčín: Matúšove hradné slávnosti predstavia život na hrade v 14. storočí

Dobový život na hrade v 14. storočí predstavia v sobotu (12. 8.) na Trenčianskom hrade Matúšove hradné slávnosti. V celodennom programe sa predstaví viac ako stovka účinkujúcich v dobových kostýmoch. Informovala o tom Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Uviedla, že v areáli hradu sa rozložia šľachtické rody od Čiech, západného Slovenska až po východné Slovensko. Návštevníci budú môcť nazrieť do dobových táborov a do viac ako 30 stanov, ktoré budú prezentovať bývanie, stravovanie či kúpeľníctvo šľachty i poddaných. Chýbať nebudú ukážky hodovania šľachty priamo v Barborinom paláci, panský šermiarsky turnaj, vlajkový lukostrelecký turnaj, ukážky sokoliarov a tanečné vystúpenia.

Okrem oboznámenia sa so skutočnými historickými postavami našich dejín bude môcť návštevník vidieť na jednom mieste rytierov, pešiakov, lukostrelcov, felčiarov, hudobníkov, cnostné dámy a ich komorné či iné služobníctvo, ktorí sa so svojimi pánmi vydávali na cesty, doplnila KOCR.

Matúšove hradné slávnosti pripravilo Trenčianske múzeum v Trenčíne v spolupráci so Spolkom oživenej histórie Milites Nobiles, Projektom Donč a skupinou Vinedi. Program sa začne od 10.00 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x