28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Trenčianska Teplá: Historická električka vyrazí v nedeľu na sviatočné jazdy

Veľkonočnú nedeľu (9. 4.) na Považí spestrí sviatočná jazda historickej električky na úzkorozchodnej trati medzi železničným uzlom v Trenčianskej Teplej a kúpeľným mestom Trenčianske Teplice. Informovala o tom nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica.

Veľkonočná električka odštartuje z Trenčianskej Teplej o 13.00, 15.00 a 17.00 h, odchody z Trenčianskych Teplíc budú o 13.40, 15.40 a 17.40 h. Súčasťou jázd bude vystúpenie detskej muziky Bosoráci.

Pravidelná doprava na 5,5-kilometrovej trati medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami sa začala pred 114 rokmi. Po 102-ročnej prevádzke ukončila v roku 2011 Železničná spoločnosť Slovensko pravidelnú osobnú dopravu a depo, koľajisko a električky predala obci Trenčianska Teplá.

Vo februári 2013 vznikla nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica, ktorá na trati zabezpečuje nepravidelnú príležitostnú dopravu a turistickú letnú dopravu. Počas minulého leta využilo služby električky takmer 12.000 cestujúcich. Na činnosť električky prispieva každoročne zo svojho rozpočtu Trenčiansky samosprávny kraj.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x