28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Piešťany: Festival letectva bude tretí májový víkend

Tretí ročník Festivalu letectva v Piešťanoch sa na piešťanské letisko vráti 20. a 21. mája. Podujatie organizované Slovenskou leteckou agentúrou a Trnavským samosprávnym krajom prinesie ukážky leteckej techniky, lietania a akrobacie. Informoval o tom PR podujatia Samuel Ďuriš.

Na ročník 2022 sa prišlo pozrieť okolo 22.000 návštevníkov a priletelo naň spolu 113 lietadiel. Prvý ročník sa konal v roku 2019, vlani bola pre divákov ťahákom nočná šou, jej súčasťou boli ohňostroje, nočné lety za sprievodu hudby a 100 dronov, ktoré vo formáciách kreslili na nočnú oblohu obrazce. „Nočná letecká šou bude aj tento rok bohatá na akrobatické lety so svetelnými a pyrotechnickými efektmi, ako aj dronovú šou. Pestrý program doplní nočné nafukovanie a nasvecovanie teplovzdušných balónov, rovnako v hudobnom sprievode,“ uviedol Ďuriš.

Pridanou hodnotou piešťanského leteckého festivalu je Detský letecký festival, ktorý pozýva všetky deti do rodinnej a detskej zóny plnej zábavy, tanca i spevu. „Deti si budú môcť vyrobiť niečo kreatívne v tvorivých dielňach, získajú nové vedomosti v edukačnej zóne, zašportujú si alebo si vychutnajú divadelné predstavenie,“ doplnil Ďuriš.

Po oba dni býva k dispozícii pre návštevníkov expozícia susediaceho Vojenského múzea, kde vystavujú asi 900 trojrozmerných zbierkových predmetov prezentujúcich výzbroj, výstroj, techniku i drobné militárie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x