11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Topoľčany: Žena zničila obraz ministra vnútra a na súde rozbila kladivom výplň, návrh na väzbu

V Topoľčanoch nedávno na súde riešili nezvyčajný incident. Žena, ktorá na súde rozbila kladivom výplň, už v minulosti zničila obraz ministra vnútra, pôjde zrejme do väzby.

Na miestny súd prišla žena, ktorá nemala dýchacie cesty prekryté rúškom ani respirátorom. Justičná stráž ju teda vyzvala, aby si ho išla kúpiť a vrátila s ním. 40-ročná ženy z Piešťan sa teda vrátila, ale namiesto respirátora priniesla kúpené kladivo, s ktorým vzápätí rozbila sklenenú výplň v budove Okresného súdu.

Žena bola zadržaná, obvinená zo zločinu poškodzovania cudzej veci, prokurátorka navrhla vziať obvinenú do preventívnej väzby. Ukázalo sa, že tiež sa mala dopustiť priestupku, ktorý spočíval v poškodení obrazu súčasného ministra vnútra v budove PZ na Pribinovej ulici v Bratislave dňa 19.11.2020.

„V uvedenej veci je obvinená jedna fyzická osoba zo zločinu poškodzovania cudzej veci podľa § 245 odsek 1, odsek 3 písmeno c/ Trestného zákona s poukazom na § 138 písmeno a/ Trestného zákona. Áno, je trestne stíhaná za skutok, ktorý sa mal stať 23.7.2021 v Bratislave pred budovou NR SR za prečin útoku na verejného činiteľa podľa § 323 odsek 1 písmeno a/ Trestného zákona a tiež sa mala dopustiť priestupku, ktorý spočíval v poškodení obrazu súčasného ministra vnútra v budove PZ na Pribinovej ulici v Bratislave dňa 19.11.2020. Prokurátorka navrhla vziať obvinenú do preventívnej väzby podľa § 71 odsek 1 písmeno c/ Trestného poriadku, nakoľko podľa nej existuje dôvodná obava, že bude pokračovať v páchaní násilnej trestnej činnosti,“ potvrdil nám informáciu hovorca KP v Nitre Jaroslav Maček.

No, k tomu už len jedno: Ak sa vám niekto vyhráža, ničí vám zámerne majetok, tak polícia neurobí vôbec nič. Aspoň také mám skúsenosti. Stačí asi, keď si páchateľ nechá na ústach rúško, potom je všetko ok.

Heňa, redakcia@nitranoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články