24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Topoľčany: Na mestských hodoch sa bude pripravovať rekordná omeleta

Mestský piknik, kultúrny program aj pokus o rekordnú omeletu budú súčasťou tohtoročných hodov v Topoľčanoch. Ako uviedla radnica, konať sa budú od 11. do 13. augusta.

Kultúrny program na Námestí M. R. Štefánika otvoria v piatok 11. augusta viaceré koncerty. V sobotu 12. augusta už bude na návštevníkov čakať Stôl štedrého Žochára. „Ide o mestský piknik pri slávnostne prestretých stoloch s hudbou a sprievodným programom. Vznikol ako oslava spolupatričnosti medzi Topoľčancami. Aj tento rok bude otvorený pre všetkých,“ uviedla primátorka Topoľčian Alexandra Gieciová.

V rovnaký deň budú na nádvorí radnice prebiehať divadelné predstavenia pre deti. Pripravené sú aj koncerty a ďalšie vystúpenia. „Zlatým klincom programu bude príprava rekordnej omelety. Tú sa v Topoľčanoch podarilo pripraviť už v roku 2021, keď sme si na hodoch spoločne vychutnali omeletu z 1020 vajíčok. Medzičasom tento rekord prekonalo o dve vajcia občianske združenie zo Žiliny. V sobotu 12. augusta o 18.30 h sa však opäť pokúsime o odvetu,“ pripomenul mestský úrad. Ako dodal, Topoľčianske hody doplní v nedeľu 13. augusta aj slávnostná svätá omša a popoludňajšie koncerty.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x