16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Tesla chce na budú rok uviesť na trh humanoidného robota

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk oznámil, že jeho firma pravdepodobne už na budúci rok uvedie na trh prototyp humanoidného robota.
      Robot s názvom „Tesla Bot“ bude určený na nebezpečnú, opakujúcu sa alebo nudnú prácu, ktorú ľudia neradi robia.

      Musk, ktorému sa podarilo dosiahnuť dominantnú pozíciu na trhu s elektrickými vozidlami a zapojil sa aj do vesmírnych pretekov, tak predstavil svoju ďalšiu métu: humanoidné roboty.
      Do budúceho roka chce mať prvý prototyp. Tesla Bot bude využívať rovnakú technológiu ako poloautonómne vozidlá. Robot bude schopný vykonávať základné opakujúce sa úlohy, od upevnenia skrutiek v aute cez manipuláciu s potravinami v obchodoch. Cieľom je eliminovať potrebu ľudí a zvládať nebezpečnú alebo nudnú prácu, povedal Musk na on-line podujatí o pokroku spoločnosti Tesla v oblasti umelej inteligencie (AI).

Tesla chce na budú rok uviesť na trh humanoidného robota
Foto: teslamagazin.sk


      „Tesla je pravdepodobne najväčšou robotickou spoločnosťou na svete,“ vyhlásil a poukázal na autá, ktoré sú napoly robotmi, odkiaľ je podľa neho len krok k humanoidom.
      Robot bude mať podľa neho veľký vplyv na ekonomiku pri riešení nedostatku pracovnej sily v niektorých odvetviach. Dodal, že je dôležité, aby nebol „superdrahý“.
      Podujatie AI Day spoločnosti Tesla sa uskutočnilo v čase, keď americké úrady skúmajú bezpečnosť a schopnosti pokročilého systému plne autonómneho riadenia vozidla (Full Self-Driving) po niekoľkých nehodách, pri ktorých autá Tesla narazili do stojacich policajných a hasičských áut.
      Musk nekomentoval toto vyšetrovanie, ale povedal, že si je istý tým, že vďaka kamerám a počítačom môžu byť autonómne autá bezpečnejšie ako vozidlá riadené človekom.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články