20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Ten, kto prekonal vírus SARS-CoV-2 má dlhodobú, možno až doživotnú imunitu, šokuje doktor Bukovský

Vakcinácia má byť podľa väčšiny politikov, ale aj niektorých vedcov či lekárov to, čo nás ochráni pred šírením koronavísu. Doktor Igor Bukovský ale vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti tvrdí opak. Lepšie ako vakcinácia je, podľa neho to, ak niekto túto chorobu prekonal.

YouTube video


Doktor Bukovský zastáva názor, že vakcinácia proti COVID-19 je biznise pre farmafirmy. Súhlasia s ním aj mnohí vedci a lekári. Ministerstvo zdravotníctva nám podľa Bukovského klame keď hovorí, že imunita získaná priamym kontaktom s pôvodným vírusom nechráni pred Delta variantom, ale vakcína, ktorá vyvoláva slabšiu, ale i rovnakú imunitu voči pôvodnému variantu, chráni dokonca aj pred Delta variantom.

Úplný nezmysel natlačili niekoľkým miliónom ľudí? Nehanbíte sa?

„Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že ľudia, ktorí prekonali COVID-19 budú strácať výhody a jedinou cestou má byť očkovanie. O akých výhodách to ale v súvislosti s ľuďmi, ktoré prekonali COVID-19 hovorí? Aké majú výhody? Ak ich majú, voči komu ich majú? A prečo tí „iní“ ľudia majú nejaké nevýhody?“ pýta sa v úvode videa doktor Bukovský. „Prečo tvrdíte, v rozpore s historickým aj súčasným poznaním v medicíne, že prekonanie infekcie pôvodným variantom vírusu nevykazuje dostatočnú imunitu voči novému variantu vírusu, ale vakcína pripravená v pôvodného variantu a proti pôvodnému variantu už vykazuje dostatočnú imunitu aj voči novému Delta variantu?“ pýta sa doktor a dodáva, že ak by toto povedal študent medicíny na skúške z infektológie ešte pred dvomi rokmi, tak by ju nedokončil a prepadol by. „A vy teraz chcete tento nezmysel natlačiť niekoľkým miliónom ľudí? Nehanbíte sa?“ kladie Bukovský už veľmi nepríjemné otázky.

„Človek, ktorý prekonal infekciu vírusu SARS-CoV-2 má podľa súčasného poznania dlhodobú a zrejme až doživotnú imunitu a vykazuje aj vysokú mieru imunity voči doteraz známym mutáciám či variantom tohto vírusu,“ hovorí Bukovský. Výskum podľa neho jednoznačne ukazuje, že prekonanie, a to aj bezpríznakové s kontaktom s vírusom SARS-CoV-2, vytvára komplexnejšiu imunitu a pamäťovú stopu v imunitnom systéme ako je vakcína vytvorená na základe pôvodného variantu vírusu. „Prečo nám teda klamete, že imunita získaná priamym kontaktom s pôvodným vírusom nechráni pred Delta variantom, ale vakcína, ktorá vyvoláva slabšiu, ale aj rovnakú imunitu voči pôvodnému variantu chráni aj pred Delta variantom?“ smeruje nášmu rezortu zdravotníctva Bukovský ďalšiu nepríjemnú otázku.

Samotný kontakt s vlaňajším vírusom chráni lepšie ako vytvorená vakcína

Skutočnosť, že sa proti tomuto medicínskemu nezmyslu nevzbúrila aspoň polovica lekárov podľa Bukovského neznamená, že ich klamstvo sa stalo pravdou. „Vakcína proti vlaňajšiemu vírusu nemôže chrániť pred dnešným vírusom viac a lepšie ako samotný kontakt s vlaňajším vírusom. Nie, nemôže,“ trvá na svojom doktor, ktorý má na ministerstvo ďalšie vážne otázky. „Máte informáciu o tom, koľko percent ľudí u nás už prekonalo infekciu vírusom SAR-CoV-2? A to aj bez príznakov? Máte informáciu o tom, koľko percent ľudí má protilátky typu IgG? Máte informáciu o tom, koľko percent ľudí má T a B lymfocyty aktívne voči novému typu vírusu? Máte informáciu o tom, koľko percent ľudí má vybudovanú túto základnú pamäťovú stopu v imunitnom systéme do budúcnosti? Pretože toto je tá forma doživotnej imunity,“ kladie ďalšie a ďalšie otázky Bukovský.

Igor Bukovsky
Doktor Igor Bukovský tvrdí, že ten, kto prekonal vírus SARS-CoV-2 má dlhodobú, možno až doživotnú imunitu. Zdroj: Facebook Igor Bukovský

„Máte informáciu o tom, koľko percent ľudí má prirodzenú imunitu voči SARS-CoV-2 a jeho variantom? Pretože súčasný imunologický výskum ukazuje, že aj prekonanie bežnej nádchy u zhruba 40% vytvára dostatočnú imunitu aj voči novému typu vírusu SARS-CoV-2,“ vysvetľuje skúsený doktor a ministerstvo vyzýva: „Ak tieto údaje máte, predložte ich prosím v serióznej analýze, lebo musia byť základom diskusie o tom, v akom stave sa v súčasnosti so šírením vírusu v našej spoločnosti nachádzame. Ak tieto informácie nemáte, prestaňte zavádzať a strašiť verejnosť!“ Bukovský upozorňuje aj na to, že psychologickí poradcovia britskej vlády už priznali, že na začiatku situácie, teda v prvej polovici roka 2020, zneužili metódu psychického nátlaku a zastrašovania verejnosti a ospravedlnili sa za to.

Informácie sú nedôveryhodné až zavádzajúce a komunikácia chaotická až hysterická

„Podľa mňa, slovenské COVID-biro na čele s Ministerstvom zdravotníctva zastrašuje a emotívne vydiera ďalej,“ konštatuje doktor, ktorý hovorí aj o šikanovaní a nátlaku. „Vakcína vyrobená na základe pôvodného vírusu nemôže proti novému vírusu chrániť lepšie ako priamy kontakt s pôvodným vírusom. Aj po 16 mesiacoch sú, podľa môjho názoru, vaše informácie nedôveryhodné až zavádzajúce, vaša komunikácia chaotická až hysterická, vaša argumentácia deravá a neprofesionálna a vaše konanie voči verejnosti je založené na zastrašovaní, šikanovaní a necivilizovanom nátlaku,“ konštatuje v závere videa Bukovský, podľa ktorého toto všetko prispieva k tomu, že v spoločnosti ďalej rastie neistota, nedôvera, rozdelenie, frustrácia aj vzdor.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články