18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Takúto potupnú zmluvu nepodpísal ani Tiso s Hitlerom, hovorí Štefan Harabin o pripravovanej „obrannej“ dohode Slovenska a USA (VIDEO)

Na Slovákov sa chystá niečo, čo tu nielenže nebolo dlhé desaťročia, ale nebolo tu azda ešte nikdy. Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a USA je niečím, proti čomu sa u nás dvíha vlna odporu. A ako sa ukazuje, právom.

Dohoda, ktorú presadzujú viacerí koaliční politici hovoriac, že pre Slovensko nie je nevýhodná, má, zdá sa, pre nás viac negatív ako pozitív. Najhoršie na tom, je, že na naše územie prinesie opäť cudzie vojská, ktoré tu ale už ľudia nechcú. A keby len to, americkí vojaci by si u nás žili svojím životom a riadili by sa svojimi zákonmi! Nie našimi. To, že by sme v prípade otvoreného konfliktu s Ruskom boli medzi prvými na rane radšej ani spomínať nebudeme. To, čo sa deje okolo tejto dohody v rozhovore pre portál ereport veľmi výstižne povedal exminister spravodlivosti a expredseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin.

Tento typ zmluvy znamená stratu suverenity nad časťou nášho územia

Na úvode treba pripomenúť, že proti podpisu tejto dohody už medzi Slovákmi kolujme petícia, ktorú zatiaľ podpísalo viac ako 21-tisíc ľudí. Štefan Harabin ale v rozhovore prezradil veci, ktoré bežný človek nevie a z hľadiska zákona či Ústavy ich ani nepozná. Každopádne z jeho slov vidieť, že so Slovákmi hrá naša (ne)milovaná vláda nečistú hru, pričom prítomnosť amerických vojakov na našom území môže mať do budúcna, aj v spojitosti s Ruskom, ďalekosiahle následky. „Túto zmluvu som pripomienkoval a odhalil jej podstatu v prezidentskej kampani v roku 2019 kde som povedal, že jednoznačne ide o okupačnú zmluvu. Tento typ zmluvy znamená stratu suverenity nad časťou nášho územia, a toto sa z hľadiska Ústavy nemôže udiať bez toho, aby celý ten legislatívny proces bol potvrdený v referende,“ vysvetľuje Harabin a dodáva, že je to vylúčená vec.

Harabin sa opäť bije za Slovákov. Tentokrát dáva na podpis hromadnú pripomienku k „Dohode“ o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskom a USA

„Je normálne, aby sme my, ako členský štát NATO uzatvárali bilaterálnu zmluvu s ďalším členským štátom NATO, ktorým sú USA? Po podpísaní tejto dohody ide o vojenské základne na našom území, ktoré budú namierené na Rusko. A my, ako Slováci, sa tým pádom nepotrebujeme dostať do vojenskej konfrontácie s Ruskom,“ varuje Harabin a vysvetľuje aj ďalšie okolnosti, ktoré sa udiali v súvislosti s USA a jeho krokmi voči Rusku. Prirodzene, varuje aj pred tým, že Rusi zamieria svoje zbraňové systémy na americké vojenské základne, ktoré sú v blízkosti Ruska. Prirodzene, skúsený právnik a exminister spravodlivosti upozornil aj na to, že celý pripomienkový proces, ktorý je upravený zákonom. Harabin je pohoršený je tým, že nikto zo skupiny ľudí, ktorí pripomienkovali nebol na pripomienkovanie prizvaný.

Dohoda o obrannej spolupráci s USA: Takéto sú podmienky spolupráce najmenej na desať rokov

Zmluva nevylučuje jadrové, biologické a chemické zbrane na území Slovenska

„Viete si predstaviť že by som ja, ako trestný sudca pojednával, trestný poriadok pritom predpokladá účasť prokurátora, obžalovaného, jeho zástupcov a tak ďalej, že by som pojednával bez prokurátora? Všetko je nezákonné a evidentne by som spáchal trestnú činnosť zneužívania právomocí verejného činiteľa. A v tomto smere títo aktéri, ktorí neprizvali nielen nás, ale aj celý rad ďalších, napríklad generálneho prokurátora Žilinku, ktorý musí okamžite začať trestne stíhať týchto ľudí za zneužitie právomocí verejného činiteľa,“ konštatuje exšéf Najvyššieho súdu, ktorý nechápe a pýta sa: „O čo sa tu hrá? Toto je transparentnosť?“ Takáto zmluva nemôže mať podľa Harabina legislatívny základ už z toho titulu, že neboli prizvaní, je neústavná, a pokiaľ nebude potvrdená v referende, tak nie je ani v súlade s Ústavou.

YouTube video

„Táto zmluva vôbec nevylučuje jadrové, biologické a chemické zbrane na území Slovenska. Americkí vojaci tu môžu chodiť, vraždiť, lúpiť znásilňovať naše ženy, tak, ako to robia pomaly všade na svete, nevynímajúc Japonsko. Veď sa sprítomňujú tieto ich trestné činy, a potom ich dovelia do Ameriky. Takúto potupnú zmluvu nepodpísal ani Tiso s Hitlerom, pretože ten podpísal na nátlak Nemcov iba ochrannú zmluvu, kde Nemci mali prísun a mohli presúvať vojsko po našom území, napríklad na Poľsko. To bolo všetko, ale nie že by sme stratili suverenitu na vlastnom území,“ hovorí ďalej Harabin. Veľmi zaujímavé sú aj ďalšie jeho slová, napríklad smerom k Ústavnému súdu, ale aj k prezidentke Čaputovej. Slová Štefana Harabina sú nielen zaujímavé, ale mnohé vysvetľujúce a mal by si ich vypočuť každý kto chce mať v celej veci ohľadom spomínanej „dohody“ o obrannej spolupráci medzi vládami Slovenska a USA jasno.  

Petícia k hromadnej pripomienke

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články